MM x

Co oznacza bezpieczeństwo wewnętrzne?

Co po Bezpieczeństwie Wewnętrznym? Gdzie znajdę zatrudnienie?

Młode osoby są dzisiaj niezwykle samodzielni i myślą przyszłościowo. Dlatego też bardzo często wśród największych dylematów  młodych osób pojawia się wybór specjalności studiów, który pozwoli na znalezienie w przyszłej perspektywie najlepszej, dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy. Jednym z kierunków, który cieszy się dużą  popularnością i zainteresowaniem pośród szerokiego grona przyszłych studentów to bezpieczeństwo wewnętrzne. Gdzie można pracować po takich studiach? Przyjrzyjmy się zagadnieniu bliżej. Ciekawi? Zaczynamy!

Co oznacza bezpieczeństwo wewnętrzne?

W pierwszej kolejności powinno się przyjrzeć się, co kryje się pod pojęciem bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to jeden z rodzajów bezpieczeństwa, które łączy się z niebezpieczeństwami, jakie występują wewnątrz państwa. Pojęcie obejmuje w sobie także instrumenty przeciwdziałania niebezpieczeństwom , jak też procesy zaspokojenia klientów tudzież potrzeb społeczeństwa danego kraju. Dodatkowo , umożliwienie właściwego stopnia bezpieczeństwa wewnętrznego jest jedynym z przewodnich komponentów polityki wewnętrznej państwa. Do tradycyjnych, podstawowych funkcji bezpieczeństwa zaliczyć można m.in..: obronę kraju, stabilność cywilną czy porządek polityczno- ustrojowy.

Opis specjalności bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia Bezpieczeństwo wewnętrzne przynoszą ogrom ciekawych możliwości zatrudnienia po ich zakończeniu . Na dodatek , także przebieg i tok  studiów należy do jednych z atrakcyjniejszych. W zakresie nauki odbywa się sporo atrakcyjnych przedmiotów, jak również zajęć praktycznych, które pozwalają na zdobycie bezcennego na dalszej drodze zawodowej doświadczenia. Na studiach do dyspozycji słuchaczy oddano rozległą paletę specjalizacji, dzięki czemu każdy będzie mógł obrać oczekiwaną sferę, w której będzie mógł rozwijać swoją wiedzę.

Wprzebiegu studiów przede wszystkim studenci poszerzają wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa danych, osób tudzież mienia. Co więcej, w ramach studiów uczestnicy uzyskują umiejętności praktyczne, które są nie tylko wartościowe na drodze kariery zawodowej , jak również w życiu codziennym, np. samoobrona. Do najbardziej popularnych specjalności, należą:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyber obronność,
 • bezpieczeństwo transportu,
 • ochrona dóbr i mienia.

Rozległy wachlarz rozmaitych możliwości zawodowych po zakończeniu specjalności studiów bezpieczeństwo wewnętrzne

Jeżeli jesteś młodą, prężną osobą, która poszukuje dla siebie dalszej edukacji , która pozwoli na osiągnięcie doskonałego statusu życia zawodowego, warto wybrać studia w Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych. Po bezpieczeństwie wewnętrznym znajdziemy pracę w takich sektorach jak:

 • służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne  (w tym m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Śledcze, Centralne Biuro Antykorupcyjne),
 • zatrudnienie w wojsku (po studiach uzyskujemy stopień oficerski),
 • zarządzanie kryzysowe ( zatrudnienie w sztabie zarządzania kryzysowego, albo w dziale bezpieczeństwa jednostek organizacyjnych),
 • specjalista BHP,
 • specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa,
 • ochroniarz,
 • detektyw,

i inne.

Zobacz informacje dotyczące studiowania bezpieczeństwa wewnętrznego w Szczecinie: https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-studiow/bezpieczenstwo-wewnetrzne/

Zakończenie studiów bezpieczeństwo wewnętrzne pozwala w takim przypadku na pracę zarówno w służbach mundurowych , jak i na cywilnych etatach - wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań zawodowych

Jeżeli szukamy pomysłów na studia, które dadzą nam trwałą, ciekawą i dobrze płatną pracę , doskonałym wyborem będzie specjalność bezpieczeństwo wewnętrzne. Takie rozwiązanie poskutkuje tym, że będziemy osobami wszechstronnie wykształconymi, które etatu będą mogły poszukiwać w {bardzo wielu| wielu  instytucjach. Postaw na praktyczny kierunek, który pozwoli na spełnienie zawodowych zamierzeń i planów.